Krajský bronz v matematické olympiádě Z9

Autor: Hejna Tomáš <hejna(at)gymck.cz>, Téma: _Matematika, Vydáno dne: 03. 04. 2018

Minulý týden se konalo krajské kolo matematické olympiády pro 9. ročníky a my jsme zde získali krásnou bronzovou medaili.  Tohoto krásného umístění dosáhl osmák Martin Kysela.

Minulý týden se konalo krajské kolo matematické olympiády pro 9. ročníky a my jsme zde získali krásnou bronzovou medaili.

 

Do kraje se z okresního kola nominovalo několik našich řešitelů. Byli to kvartáni Filip Temiak a František Dvořák. Již v okresním kole dostal šanci také osmák Martin Kysela, který byl 3. postupujícím do krajského kola.

 

František Dvořák, jako vítěz okresního kola, se bohužel z rodinných důvodů nemohl krajského kola zúčastnit a bojovat tak odjela dvojice Martin a Filip.

 

Martin Kysela, jediný účastník krajského kola patřící ještě do kategorie Z8 (ve které ho čeká okresní kolo 17.4.), se konkurence nezalekl a získal 23 bodů z 24 možných. Tento bodový zisk mu zajistil 3. místo. Stejný počet bodů měl také druhý v pořadí (při shodnosti bodů záleží konečné pořadí na zisku bodů v jednotlivých úlohách). Martin za sebou nechal i všechny deváťáky z budějovických gymnázií.

 

Druhý účastník Filip se bohužel nesetkal s formou a umístil se v druhé polovině výsledkové listiny. I postup do krajského kola je však úspěch. Filipa navíc čeká krajské kolo také v matematické olympiádě pro 1. ročníky střední školy. 

 

Děkujeme za vzornou reprezentaci