Okresní kolo Pythagoriády - výsledky

Autor: Hejna Tomáš <hejna(at)gymck.cz>, Téma: _Matematika, Vydáno dne: 31. 05. 2018

Letošní poslední matematická soutěž je za námi.

V úterý 29. května se u nás na škole uskutečnilo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Soutěž je vypsána pro žáky 5-8 třídy a zastoupení našich žáků bylo velmi hojné. V kategorii 6. tříd postoupili do okresního kola 4 žáci, v kategorii pro žáky 7. třídy jsme měli historicky nejvyšší počet postupujících do okresního kola a do boje se pustilo 10 našich žáků. V poslední kategorii ve které se potkávají žáci 8. tříd jsme měli 5 matematiků.

 

 

V kategorii 6. tříd, kde celkem bojovalo 6 žáků, se na prvním místě umístil Jakub Baláž, na 2. místě Jáchym Scherhaufer a 3. - 4. byl Šimon Šindelář a Zuzana Marešová. Všichni tři jsou studenti třídy 1.O. Kuba měl 10 bodů, Jáchym správně vypočítal 9 příkladů a Šimon se Zuzkou měli dobře 8 matematických úloh. 

 

V kategorii 7. tříd se nám tolik nedařilo a nejlepší umístění zaznamenaly Marie Círková a Le Bao Ngoc, které byly na 4. - 6. místě. Obě mají 9 bodů. Další soutěžící ze sekundy se umístili napříč celým pořadím.

 

V matematických soutěží pro 8. třídu bojuje celý okres pouze o 2. místo. Zlatou medaili má totiž zamluvenou Martin Kysela a lehce ji nedá. Martin potvrdil své nadání i letos a získal 14 bodů z 15. Na 2. místě se umístil Vít Švec se ziskem 13 bodů. 

 

Kompletní pořadí naleznete na stránkách DDM.

 

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy v celém školním roce 2017/2018 a protože medailí a skvělých výsledků mladých matematiků bylo opravdu mnoho, můžete se těšit na shrnující článek všech soutěží pro nižší gymnázium.