Závěr projektu I-Use

Projekt I-Use byl zaměřený na využití statistik ve výuce na střední škole. Cílem projektu bylo vytvořit sadu materiálů, které pomohou vyučujícím různých předmětů. Všechny výstupy projektu najdete na webové stránce www.i-use.eu. 

 

V sekci Ready-made naleznete připravené statistiky, které se týkají evropských zemí, případně celého světa. Záložka Databases vám přináší inspiraci - seznam webových stránek, na kterých naleznete výborně dostupné a zpracované statistiky (upozorňuji především na vynikající stránku www.gapminder.org). Ke každé databázi naleznete na stránkách projektu návod.

 

Pro veřejnost asi nejzajímavější záložkou je záložka Tools. Stránka I-Use vám umožňuje vytvořit si vlastní datový soubor. Chcete mapu, která ukazuje evropské země a např. jejich HDP? Prostě nasbírejte potřebná data, "nahrajte" je na stránky I-Use a můžete si takovou mapu vytvořit. Vše opět opatřeno návodem.

 

Sekce Learning obsahuje úvod do statistiky a především všechny materiály pro výuku, které jsme v projektu vytvořili. Jejich kompletní seznam naleznete ZDE

 V tomto seznamu najdete pracovní listy i přípravy hodin, vše pro různé předměty, především pro geografii a matematiku. 

 Některé materiály jsou i přeložené.

 

 

 Potřebujete příklady situací, ve kterých nebyla statistika správně a korektně využita? Projděte si záložku (Mis)use of statistics. V Publications najdete zprávu o výuce statistiky na evropských středních školách a v About us se můžete dočíst, kdo se podílel na zpracování projektu. Naši partneři byli z Dánska, Británie, Švédska, Řecka a celý projekt vedla belgická univerzita v Gentu. Partnerem projektu byla navíc evropská asociace geografů EUROGEO.

 

Všechny výstupy projektu můžete sledovat také na twitteru: @StatsinEdu, dále také na facebookuI-USE Statistics in Education.

 

Navíc si můžete procházet materiály projektu i přes platformu moodle . Stačí se přihlásit jako host a zadat heslo: i-use

 

Na závěr tříletého projektu jsme organizovali kurz, kterého se zúčastnilo celkem 15 učitelů ze všech koutů Evropy. Česká republika měla zastoupení díky Romanovi Kneiflovi. Na tomto kurzu se účastníci seznámili s rozličnými metodami zpracování dat, s využitím internetových statistických zdrojů ve výuce a především si vyměnili zkušenosti s výukou ve svých zemích. 

 


Zpět na seznam článků ...

Autor: Vrba Zbyněk | 954 přečtení | 25. 09. 2015

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS