HUDEBKÁŘI V BAROKNÍM DIVADLE

V úterý 24. května jsme v rámci hudební výchovy absolvovali prohlídku Státního hradu a zámku Český Krumlov, konkrétně barokního divadla.

 

Začali jsme spojeni s anglickou prohlídkou, takže jsme si i procvičili znalosti anglického jazyka. Po krátkém výkladu paní průvodkyně Zasadilové a zhlédnutí videa pojednávajícího o historii barokního divadla se nás ujala paní Slavková.

 

S ní jsme si prohlédli mašinérii, kde nám ukázala stroje sloužící k výměně kulis. Potom jsme viděli přístroje, pomocí nichž se tvořili divadelní zvukové efekty, např. déšť, vítr nebo bouřka. Někteří z nás si dokonce tyto věci vyzkoušeli.

 

Poté jsme se vydali na jeviště, kde jsme doslova „v zákulisí“ mohli spatřit další vychytávky barokního divadla jako propadla nebo dvojice kulis připravené k rychlé výměně. Následně jsme se vydali naopak do hlediště – na balkon a nakonec i do knížecí lóže, kde sedávali majitelé českokrumlovského zámku.

 

Potom jsme prošli přes dolní patro Plášťové chodby, která sloužila právě pro pohodlný přechod ze zámku do barokního divadla, do Maškarního sálu. Tam nám paní Slavková pověděla něco k tomuto prostoru a vydali jsme se o patro výš do galerie. Odtud jsme prošli opět do Plášťového mostu, tentokrát do jeho horní části. Tam jsme měli možnost projít se chodbu propojující zámek s barokní zahradou. Tato chodba vede právě nad barokním divadlem.

 

Nakonec jsme se byli podívat v depozitářích na půdě renesančního domu. Mohli jsme spatřit originální kulisní plátna a kostýmy, ve kterých se v baroku hrávalo. Viděli jsme i modely, které ukazují, jak barokní divadlo vypadá ve svých jednotlivých částech, a fotografie z historie oprav, které ve 20. století probíhaly.

 

Tím naše exkurze do českokrumlovského unikátu skončila. Chtěli bychom ještě jednou poděkovat paní Slavkové, že nás do barokního divadla a renesančního domu zavedla a umožnila nám tuto jedinečnou prohlídku absolvovat.

 

fotografie


Zpět na seznam článků ...

Autor: Kodýmová Šárka | 881 přečtení | 01. 06. 2016

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS