Bojovka 1.S a 2.S aneb Hubertoles podruhé

Bojovka 1.S - fotografie

Bojovka 2.S - fotografie


Adventní čas je dobou, kdy se učitelé obzvlášť pečlivě zamýšlí nad tím, jak potěšit své žáky. Třídní obou tříd zastávají filozofii, že člověk (studenta nevyjímaje) patří do přírody. Rozhodly se proto, že tím nejlepším předvánočním obdarováním pro jejich svěřence bude bojovka mezi smrky, buky, borovicemi, břízami a jeřáby. Čerstvá vrstva sněhu, která v těch dnech pokryla krajinu, pro to vytvořila ideální podmínky a dokonalou atmosféru.


Děti byly rozděleny do skupin, vyzvednuty neznámou osobou a dovedeny na neznámé místo pod lesem. Obdržely mapu a instrukce, jak cestou vyhledat jednotlivé úkoly. Bez bázně vyrazily do terénu. Cestou prokazovaly znalosti v různých oblastech (báje a legendy, rozdíl mezi archaismy a historismy, skloňování zapeklitých slov, systém savců, CHKO Blanský les…), fyzické schopnosti (vylézt na strom) i tvořivost (sestavit příběh s poučným závěrem, který bude obsahovat šest zadaných slov). Dále cestou nacházely slova, ze kterých v cíli složily otázku: „Chceš v hospodě k Ježíšku pizzu?“ Jak zněla odpověď ve 100% případů není třeba psát.


V obou třídách vyhrály první vyslané skupiny, mimo jiné díky poslednímu úkolu, ve kterém si studenti mezi sebou měli vyměnit co největší počet kusů oblečení (rekord drží skupina s 36 kusy).


Posíleni pizzou a teplými nápoji jsme se vydali zpátky. Podle hesla „Všichni proti všem“ a „Kdo má suchou čepici, je trapák“ se cestou domů strhla jedna velká sněhová bitva. Vysíleni útokem i útěkem před koulemi a mokří od hlavy k patě jsme se nakonec opět ocitli v bezpečné, ale trochu šedé náruči města. Už se proto těšíme na další dobrodružný výlet mezi stromy.


Bojovce stokrát nazdar!


Vendula a Petra


PS: Pro představu uvádíme jeden z příběhů poslepovaných kolem zadaných slov (ta tučná).


Zbynďa Klouček byl velký svalovec, i přesto měl moc rád ptáčky. Každé ráno jim chodil sypat zrní do krmítka. Jednoho dne se stala strašná věc. Krmítko zmizelo! Zbynďa, zničený tímto zjištěním, se svalil na zem do sněhu. Najednou přijelo auto a z něj vystoupil dobře známý gang vlasatých zlodějů krmítek. Zbynďa je okamžitě poznal a nebojácně začal řvát: „Okamžitě mi prozraďte, kde je krmítko, nebo vás tak zbiju, až vám z toho vypadaj ty vaše hára a budete mít plešku!“ „Prozři, chlape! Je nás sedm a ty jsi sám! Nemáš šanci“, smál se drze GVZK. Zbynďa byl ale chytrý Klouček a místo toho, aby bojoval, prostě nasedl do jejich auta a odjel. „Ha ha, vy chytráci, strčte si krmítko třeba do…“ A ponaučení? Auto je důležitější než krmítko.


Zpět na seznam článků ...

Autor: Šnokhousová Václava | 808 přečtení | 05. 01. 2018

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS