Projekt "Přemosťujeme hranice - žáci objevují techniku a přírodní vědy v interkulturním kontextu" odstartoval

Němečtí partneři dorazili do Českého Krumlova v pondělí 9.4.2018 v 10 hodin. Na parkovišti je už očekávali studenti kvarty, přivítali se s nimi a rovnou je zapojili do programu. Po kratičké prohlídce školy rovnou proběhly první workshopy (fyzika, informatika, matematika a chemie), žáci byli rozděleni do čtyř česko-německých skupin cca po dvanácti. Součástí každého dne byly i jazykové animace, ve kterých se němečtí partneři seznamovali se základy českého jazyka. Odpoledne všichni společně vyrazili do prostor českokrumlovských klášterů, kde pro ně byly připraveny workshopy řemesel, studenti si prohlédli areál klášterů a seznámili se s vlivem minoritů a klarisek na život v Českém Krumlově.

V úterý dopoledne proběhly opět přírodovědné workshopy i další kolo jazykových animací, odpolední program se nesl v duchu poznávání regionu z hlediska historicko-hospodářského, studenti navštívili pivovar Budvar, prošli si centrum Českých Budějovic a vystoupali na Černou věž.

Středa dopoledne byla opět pracovně-badatelská, odpolední program byl pak zaměřen na život v regionu v minulém století. Na starých fotografiích ve Fotoalteliéru Seidel studenti našli známá místa v regionu a mohli sledovat rozkvět pohraničí a Českého Krumlova, zároveň si ale během připraveného workshopu interaktivně vyzkoušeli, jak se dříve vyráběla fotografie a jak se vůbec tehdy fotografovalo a vyrazili na obhlídku Krumlova na historických vorech.

Čtvrtek byl posledním dnem, který studenti strávili na našem gymnáziu a v Českém Krumlově. Po nezbytných dopoledních workshopech a jazykových animacích vyrazili na zámek, vyšplhali na zámeckou věž, porovnali Český Krumlov s Českými Budějovicemi, vydali se na prohlídku města a do místních muzeí a zamířili do Městského divadla, kde na ně už čekal tanečně-folklórní workshop připravený souborem Jitřenka. Během hodiny a půl se naučili jihočeskou lidovou píseň a jihočeský lidový tanec. Překrásný den završila společná večeře.

Pátek už byl jednoznačně cestovní. První cesta vedla do Plzně na Techmánii, kde si studenti prošli interaktivní expozice, vyřešili všechny zadané úkoly a zhlédli film ve 3D o životě v době ledové. Druhá cesta vedla domů. K rozloučení došlo ve Strakonicích, odkud němečtí partneři pokračovali do Untergriesbachu a naši studenti zpět do Českého Krumlova. Na slzy zatím nedošlo, protože před námi leží ještě druhá část společného projektu. Všichni už se moc těšíme. loga2018.png, 108kB

Zpět na seznam článků ...

Autor: Šulistová Ilona | 925 přečtení | 20. 04. 2018

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS