Brundibár - spojuje nás společná historie potřetí, tentokrát v Norimberku

Projekt Brundibár - Spolufinancováno z programu Evropské unie Erasmus+

 

   Norimberk


Po zajímavé návštěvě Rakouska jsme se s našimi německými a rakouskými spolužáky opět vydali za dalším poznáváním temných stránek naší společné historie, tentokrát do Norimberka.  První den jsme strávili ve vzdělávacím centru (Dokumentationszentrum Reichsparteitagsgelände), kde jsme se seznámili s rolí města v nacistické mašinérii a připomněli jsme si jeho důležitost v době, kdy se zde konaly sjezdy NSDAP.


Ve skupinkách jsme plnili různé úkoly týkající se účelu jednotlivých částí rozlehlého areálu a následně jsme ostatním výsledky našeho snažení prezentovali při společné procházce. Závěr prvního dne tvořila kostýmovaná prohlídka večerního města, při které nás paní průvodkyně seznámila s historií města Norimberk, místními středověkými pověstmi a reálnými historickými postavami.


Druhý den jsme se opět zabývali nacistickou historií města, přičemž jsme znovu zavítali do areálu sjezdů NSDAP do Dokumentačního centra. Tentokrát jsme si prohlédli dobové materiály a zúčastnili se workshopu věnovanému nacistické propagandě a jejím hlavním znakům.


Odpoledne nás čekala prohlídka další části areálu - tzv. Zeppelinova pole, kde v hitlerovských dobách naslouchaly desetitisíce lidí projevům nacistických pohlavárů. Večer jsme zhlédli dobový protižidovský propagandistický film, po němž jsme o problematice propagandy ve filmu společně diskutovali.


Poslední den byl věnován norimberským procesům. Prohlédli jsme si soudní síň, kde si obvinění nacisté vyslechli své rozsudky, a navštívili jsme také stálou expozici v soudní budově. Velkým překvapením pro nás bylo, že v hlavním sále dodnes probíhají soudní přelíčení.


Po prohlídce historických expozic jsme ve skupinách zpracovávali příběhy vybraných aktérů norimberských procesů.

fotografie


Zpět na seznam článků ...

Autor: Šulistová Ilona | 643 přečtení | 18. 06. 2019

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS