Školní výlet Zadov 1.S

Školní výlet začal v pondělí 10.6. 2019 prohlídkou hradu Kašperk, kde jsme se seznámili s jeho historií. Ve městě Kašperské Hory jsme se rozdělili podle zájmu - někteří si prohlédli muzeum motorek, jiní se vrátili do dětství v muzeu hraček. Další dobrodružství nás čekalo v seismologické stanici. Tam jsme se dozvěděli čím a jak se měří zemětřesení. Dostali jsme na hlavu přilbu a ve štole Markéta jsme v šeru došli k místu, kde se měří zemské otřesy. Další zastávka byla u výběhu rysů. Ty jsme neviděli, asi mají rádi klid a naše hlasité vítání se jim nelíbilo. Ubytování na Dobré chatě se nám moc líbilo. Po večeři jsme prozkoumali blízké okolí chaty - dětské hřiště s houpačkami, trampolínu a sportovní hřiště.


Úterý začalo návštěvou meteorologické stanice. Spoustu přístrojů na měření srážek, teploty, tlaku, ... nám popisoval odborník na meteorologii. Následoval výstup na rozhlednu na skokanském můstku. Shodli jsme se, že na skok z takové výšky je potřeba velká odvaha. Odpoledne jsme si užili v lanovém parku a cukrárně.


Třetí den výletu nás čekalo 27 km pochodu. Cestu jsme si zpestřili nákupem kofoly a nanuka v Turnerově chatě. Cesta pokračovala podél řeky Vydry. Protože bylo horko, osvěžili jsme se studenou vodou z řeky. Na Horské Kvildě jsme asi hodinu odpočívali, pak už nás čekalo posledních 7 kilometrů zpět na chatu. Občas nám docházely síly i optimismus, nohy začínaly bolet, ale nakonec jsme to všichni zvládli! Jsem na celou třídu moc pyšná!


Ve čtvrtek jsme zamířili do Prachatic na historické náměstí a do muzea loutek a cirkusu. Největší zážitek bylo loutkové představení, které nám zahrál Adam. Poslední akcí byl výšlap k místu, kde se setkává čtrnáctý poledník východní délky a rovnoběžka 49° s.š. a odtud už hurá domů.


Výlet jsme si moc užili :)


fotografie


Zpět na seznam článků ...

Autor: Soukupová Martina | 1048 přečtení | 18. 06. 2019

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS