Shrnutí matematických a fyzikálních úspěchů nižšího gymnázia

I v letošním školním roce se naši žáci 6. - 9. třídy zúčastnili velkého množství matematických a fyzikálních soutěží na kterých zanechali velmi výraznou stopu. 

 

 

Náboj Junior

 

Každoročně první matematickou-fyzikální soutěž, které se účastníme. Do bojů jsme letos vyslali dva velmi silné týmy:

1) Natálie Křivancová, Filip Temiak, František Dvořák (všichni 4.O) a Martin Kysela (3.O)

2) Tereza Rolníková (4.O), Jana Zikmundová, Šárka Šindelířová (obě 2.S) a Matěj Sobotka (3.O) 

 

Lépe si vedl první tým, který se ziskem 30 úloh obsadil 3. místo v kraji, 18. místo v republice a v mezinárodním měřítku se umístili na 30. místě z celkového počtu 650 soutěžních týmů. Neztratil se však ani druhý tým.

 

 

 

Přírodovědný klokan

 

Poslední dobou novinka na naší škole je přírodovědný klokan. V této soutěži, která je bratrem známějšího matematického klokana jsou žáci zkoušeni  z matematiky, fyziky, chemie a zeměpisu. 

 

V kategorii 8. a 9. tříd se na prvním místě ve školním kole umístila Natálie Křivancová před Martinem Janouchem a Františkem Dvořákem (všichni 4.O). Při přepočtu do okresních tabulek obsadila Natka krásné 2. místo a Martin byl 3. v okrese.

 

Článek a výsledky: ODKAZ 

 

 

 

Astronomická olympiáda

 

Po několika letech se u nás letos opět uskutečnilo školní kolo astronomické olympiády. V kategorii 6. -7. třídy úspěšně zakončili školní kolo primáni Karolína Kneiflová a Petr Urban, oba si tak vysoutěžili účast v krajském kole. Zde Petr zaznamenal krásný výsledek a letošní ročník zakončil jako 10. nejlepší "astronom" v kraji.

 

V kategorii 8. -9. třídy se do krajského kolo probojovala Natka Křivancová. Krajského kola se bohužel nezúčastnila. Je důležité říci, že krajské kolo mělo domácí část, korespondenční část a také školní část a bylo časově velmi náročné.

 

 Článek a výsledky: ODKAZ a ODKAZ 2

 

 

 

Fyzikální olympiáda

 

Bohužel o fyzikální olympiádu nebyl v letošním roce mezi našimi žáky velký zájem, ale i tak jsme dokázali zaznamenat skvělé výsledky. V kategorii F, tedy 8. třídy obsadil v okrese 1. místo Martin Kysela z tercie. V této kategorii se bohužel nepostupuje do krajského kola. V kategorii E se na 2. místě umístil Filip Temiak z kvarty a vybojoval si postup do krajského kola. Bohužel kvůli střetu termínů s jinou soutěží se nemohl tohoto krajského kola Filip zúčasnit.

 

 

 

Matematická olympiáda

 

Tradiční matematická soutěž, která měla letos již svůj 67. ročník. První do boje v okresním kole vyrazili žáci 9. třídy. Protože termín pro kategorii Z9 je jiný než termín por kategorii ostatní, mohli jsme vyslat mezi deváťáky také Martina Kyselu z tercie. Naši studenti nakonec obsadili všechna místa na stupních vítězů, když okresní kolo Vyhrál František Dvořák (4.O) před Filipem Temiakem (4.O) a Martinem Kyselou (3.O). Všichni si navíc zajistili postup do krajského kola.

 

Bohužel tohoto kola se nemohl zúčastnit František a tíha zodpovědnosti zůstala na Filipovi s Martinem. Krajské kolo se výborně povedlo Martinovi, který získal 23 bodů z 24 a obsadil 3. místo. Martin byl anvíc jediný osmák v této kategorii a ještě ho čekala olympiáda jeho "věkové" kategorie.

 

Okresní kolo Z6, Z7 a Z8 také nabízelo zisk několika medailí. Tento předpoklad se také potvrdil a v kategorii Z6 vyhrála okresní kolo Nela Najbrtová před Jindřichem Dvořákem (oba 1.O). Další medaili přidal Michal Dvořáček ze sekundy, který obsadil v kategorii Z7 krásné 2. místo. Matematickým soutěžím v kategorii Z8 letos vládl Martin Kysela, který do své sbírky přidal další zlatou medaili

 

Články: ODKAZ, ODKAZ 2 a ODKAZ 3

 

 

 

Pythagoriáda

 

Další matematická soutěž, které se pravidelně účastní naši žáci 6., 7. a 8. třídy. V letošním roce se povedlo 19 žákům vybojovat postup do okresního kola, které se poprvé uskutečnilo na naší škole. "Domácího" prostředí skvěle využili naši zástupci z 6. třídy, kde jsme obsadili první 4 místa v okrese a vítězem se stal Jakub Baláž. Tuto skupinu napodobili žáci 8. třídy, kterých bylo 5 mezi šesti nejlepšími v okresu. Vítězem se stal Martin Kysela, který získal 14 bodů z 15.

 

Největší zastoupení jsme měli v kategorii 7. třídy. Bohužel na medaile naši žáci nedosáhli, ale děvčata Marie Círková a Le Bao Ngoc obsadila shodně 4. místo.

 

Článek: ODKAZ

Výsledky na stránkách DDM: ODKAZ

 

 

 

Matematický klokan

 

Oblíbená matematická soutěž, ve které žáci vybírají jednu správnou odpověď z 5 možností. I v letošním roce byla účast velmi silná a naši zástupci zanechali velmi dobrou stopu na úrovni okresu, ale také kraje. 

 

Školní kolo kategorii Benjamin (6. - 7. třída) 

1. místo Šimon Šindelář (1.O) zisk 88 bodů

2. místo Václav Prokopius (2.O) zisk 88 bodů 

3. místo Jakub Baláž (1.O) zisk 84 bodů 

 

Školní kolo kategorie Kadet (8. - 9. třída)

1. místo František Dvořák (4.O) zisk 111 bodů

2. místo Martin Kysela (3.O) zisk 110 bodů

3. místo Tomáš Lolacher (3.O) zisk 88 bodů  

 

Okresní a krajská kola

Šimon Šindelář obsadil v kategorii benjamin 3. místo v okrese. ještě lepší umístění jsme zaznamenali v kategorii kadet. Zde bylo umístění na prvních  5 okresních míst 5 našich žáků - Dvořák (4.O), Kysela (3.O), Lolacher (3.O), Tomášková (4.O) a Švec (3.O). Skvělého umístění potom dosáhli František Dvořák a Martin Kysela v kole krajském. Franta byl 2. a Martin na neoblíbeném 4. místě.

 

Odkaz na článek z kompletní hodnocením školních kol: ODKAZ

Výsledky okresní kolo: ODKAZ

Výsledky krajské kolo: ODKAZ 

 

 

 

Pangea

 

 Nová matematická soutěž do které se letos naše škola přihlásila. Žáci primy a sekundy soutěžili pouze v rámci matematického kroužku, ale ostatní soutěžili v rámci hodin matematiky. Naši žáci zaznamenali velmi dobré výsledky a hned 6 našich zástupců bylo ve své kategorii na úrovni kraje v TOP10. 

 

Dvořák Jindřich (1.O) 9. v kraji (ze 462 žáků) 

Petroušková Natálie (1.S) 3. v kraji (z 501 žáků)

Kysela Martin(3.O) 4. místo v kraji (z 501 žáků)

Schandlová Kristýna(4.O) 4. v kraji (ze 422 žáků)

Dvořák František 6. v kraji (ze 422 žáků)

Mazzola Samuel 9. místo v kraji  (ze 422 žáků)

 

 

 

Všem žákům, kteří se zapojili do matematických a fyzikálních soutěží děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 


Zpět na seznam článků ...

Autor: Hejna Tomáš | 751 přečtení | 24. 06. 2018

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS